Ferit Avcı Kimdir ?

Artvin’e bağlı küçük bir maden kasabasında, ailenin ikinci çocuğu olarak yaşama gülümsedi. Çocukluğu ağaçların üstünde geçti. Yere indiğinde önce toprağı, duvarları; sonra da defter ve kitap kenarlarını karaladı. Bir müzik aleti çalmak istedi; en çok da klarneti. Doğada yaşayan tüm canlıları çok sevdi; en çok da kediyi. Gülmeyi ve güldürmeyi denedi. En çok kendine güldü.
Çocuk, karikatür ve mizah kitaplarını diğer kitaplardan daha çok okudu. Büyüdükçe çocuk olmaktan, düş kurmaktan kurtulamadı. Yıllarca çocuk dergilerinde çizdi, yazdı. En iyi okurları çocuklar oldu. Sayısını hatırlayamadığı kadar kitap resimledi. Yurt dışı sergi ve yarışmalara katıldı. Bu sayede görmediği birçok ülkeyi gezdi. Akdeniz bölgesinde küçük bir köye yerleşti. Burada kuşlar, böcekler, sürüngenler ve diğer canlılarla dostça yaşıyor; çizmeye, okumaya, ağaçlara çıkmaya devam ediyor.

Ferit Avcı
  • Şaşırmaya Hazır Mısın? -Smirna Yayınları’ndan

Ferit Avcı Yağmur Yayın Grubu ile çalışmalarında eserler ortaya koymuş ve yeni projelerine devam etmektedir.

Herkes İçin Yazdıkları

Ferit Avcı, Smirna markamıza eserler kazandırmıştır. Kitaplarını inceleyebilir ve farklı dünyalara yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kitapları

Yazarından Kitapları

Şaşırmaya Hazır Mısın? – Ferit Avcı – Tanıtım Videosu

Yazar Söyleşileri – İmza Günleri

Ferit Avcı, Ülke çapında birçok kitap fuarında okurları ve öğrencileri ile buluşmuş, ülkemizde birçok okulda imza günlerine katılmış ve genç/çocuk okurları ile söyleşiler yapmıştır.

İmza Günleri Galerisi İçin Tıklayınız…