Fatma Peşemen Dirican Kimdir ?

Sıcacık güneşi ve deniziyle güzel şehir İzmir ‘de doğdu. Okuma yazmayı öğrenmeden önce kitapların resimlerine bakarak hikâyeler uydurmaya bayılırdı. Okumayı öğrendikten sonra da kitap almak için para biriktirmeyi alışkanlık hâline getirdi. Çevresinde okumayı seven ve sevdiren insanlar olması en büyük şansı oldu. Lisede hayran olduğu yazarlar ve şairler süsledi yaşamını. Ve artık mesleği de edebiyat olmalıydı. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümündeki derslerini çok sevdi. Bir Türkolog olmak mesleklerin en havalısıydı. Hâlâ da edebiyatla iç içe okuyarak yaşadığı için en büyük dileğinin gerçekleştiğini düşünüyor. Öğretmen olarak sürekli çocukların arasında olmak yaşamını anlamlı kılıyor. Bugünlerde Yağmur Yayın Grubu ailesinde kitap için emektar olmaktan da çok mutlu.
Serdar, Ceren, Erman Cem ve Orko ile Dirican Ailesi olarak yaşamaya devam ediyor.

Fatma Peşemen Dirican
  • Zoenya / Yeşil İsyan -Smirna Yayınları’ndan

  • Kumbara -Parmak Çocuk Yayınları’ndan

Fatma Peşemen Dirican Yağmur Yayın Grubu ailesinin değerli bir üyesi olarak eserler ortaya koymuş ve yeni projelerine devam etmektedir.

Herkes İçin Yazdıkları

Fatma Peşemen Dirican, Smirna ve Parmak Çocuk markalarımıza eserler kazandırmıştır. Kitaplarını inceleyebilir ve farklı dünyalara yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kitapları

Yazarından Kitapları

Smyrna’dan Yolculuk / Söylence Gezginleri – Fatma Peşemen Dirican – Tanıtım Videosu

Kumbara – Fatma Peşemen Dirican – Tanıtım Videosu

Yazar Söyleşileri – İmza Günleri

Fatma Peşemen Dirican, Ülke çapında birçok kitap fuarında okurları ve öğrencileri ile buluşmuş, ülkemizde birçok okulda imza günlerine katılmış ve genç/çocuk okurları ile söyleşiler yapmıştır.

İmza Günleri Galerisi İçin Tıklayınız…