Betül Tarıman Kimdir ?

70’li yıllarda çocuktu. 80’li, 90’lı, 2000’li yıllarda da… Çocukluğu hep sevdi. Harflerin peşi sıra koşturmayı da. Elinden kalem kâğıt hiç eksik olmadı. Bazen seyahat etmek, fotoğraf çekmek için dünyaya geldiğini düşünüyor. Bu nedenle elinden fotoğraf makinesi eksik olmuyor. Bunda babasının mesleği nedeniyle Anadolu’nun çeşitli kentlerini gezip görmesinin etkisi büyük olabilir. Ne de olsa meraklı. Öğrenmeyi seviyor. Bazı kitapları başucundan ayırmıyor. Dağlarca, Necatigil bunlardan bazıları. Bu nedenle 2005 yılında aldığı Necatigil Şiir Ödülü’nün ondaki yeri ayrı. Hayatı büyük bir ev gibi gören yazar, şimdilerde çocuklarla atölye çalışmaları yapıyor; onlara öyküler, masallar, şiirler okuyor; yetişkinler için de şiirler, öyküler yazıyor. Bir de bir zamanlar yazdığı belgesel film projeleri var. Yeniden yazmak için zaman kolluyor. Ayrıca sokak aralarında gezmekten keyif alıyor.

Arda Demir
  • Kuyruğunda Bulut Gezdiren Kedi – Parmak Çocuk Yayınları’ndan

  • Akio ve Fledo – Parmak Çocuk Yayınları’ndan

  • Piti ile Repti – Parmak Çocuk Yayınları’ndan

Betül Tarıman Yağmur Yayın Grubu ile çalışmalarında günümüze kadar 3 adet eser ortaya koymuş ve yeni projelerine devam etmektedir.

Herkes İçin Yazdıkları

Betül Tarıman, Parmak Çocuk markamıza eserler kazandırmıştır. Kitaplarını inceleyebilir ve farklı dünyalara yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kitapları

Yazarından Kitapları

Kuyruğunda Bulut Gezdiren Kedi – Betül Tarıman – Tanıtım Videosu

Akio ve Fledo – Betül Tarıman – Tanıtım Videosu

Piti ile Repti – Betül Tarıman – Tanıtım Videosu

Yazar Söyleşileri – İmza Günleri

Betül Tarıman, Ülke çapında birçok fuarda okurlarıyla buluştu. Yazar olmaktan ve düş dünyasını paylaşmaktan ve çocuklara bilgileri ile deneyimlerini aktarmaktan çok keyif aldığını ifade etti.

İmza Günleri Galerisi İçin Tıklayınız…