YAĞMUR AKADEMİ

   Yağmur  Yayın Grubu olarak bizler okumayı bir yaşam biçimi olarak görüyoruz. Bu amaçla da tüm ekibimizle yaşayarak, inanarak çalışıyoruz. Ve okumayı çok ciddiye alıyoruz.

    Tüm dünya sürekli bir değişim içindeyken, Yağmur Yayın Grubu da yenilikçi bir adım atmaya karar verdi.  Okumanın öğrenim aşamasındaki kazanımlarına katkı sağlamak, geleceğimiz olan çocuklarımızın  bu önemli gelişimlerine bir adres olmak dileğiyle  ‘YAĞMUR AKADEMİ’ yi açtık.

   Okuma eyleminin hiçbir aşamasını atlamadık. Ön hazırlık, süreç değerlendirme, sonuç değerlendirme  için gerekli çalışmaları hazırlayıp sevgili okuyucularımıza sunduk. Ön hazırlık için, okumaya hazırlık fasikülleri, süreç değerlendirme için öğretmen, ebeveynler yapabileceği değerlendirme ölçekleri, öğrenci için öz değerlendirme ölçeği ve sonuç değerlendirme için çoktan seçmeli kitap sınavları sizi bekliyor.

   Periyodik olarak yapılan takip,  çocuklarımız için bir okuma portfolyosu oluşturmamızı sağlayacaktır, bu da okuma kazanımlarının gelişmiş ya da geliştirilmeli yanlarını  görmemizi sağlayacaktır.

   YAĞMUR AKADEMİ, okuma aşkının okuludur. Ve hepiniz, hepimiz bu okulun öğrencisiyiz!

Yağmur Akademi Kitap Sınavlarımız