Yağmurdan Haberler

Etkinliklerimiz

Yağmura Dair


Bizim için Yağmur Yayıncılık sadece bir yayinevini değil ; 16 yıldır  her zaman özel   olduğumuzu hissettiğimiz, güler yüzlü personeli sistemli ve disiplinli çalışma şekliyle bizi bizden çok düşünüp , çocuk kitapları alanında yaptığı yenilikler ve uygulamalarla her daim çocukların ve biz eğitimcilerin yüzünü güldüren,  yakın bir dosttur. İyi ki varlar 😊

Evrim METİN İNAL

İDV Özel Bilkent İlk ve Ortaokulu Kütüphane Öğretmeni

Önceleri okumayı seven bir çocuk ve genç… Yolculuğun bir sonraki durağı Türkçe Öğretmenliği…  Kitaplarla düşe kalka geçirilmiş bir yaşam yolculuğunun bu döneminde ise durağa gelen aracın üzerinde YAĞMUR YAYIN GRUBU yazısı çarpıyor gözüme. İçeriden el eden dostları görünce hiç düşünmeden katılıyorum ben de o seçkin yolcuların arasına.  Sonraki duraklarda merakla bekleyen “okurlar”, özellikle de “çocuk ve genç okurlar” daha da heyecanlı kılıyor bu yolculuğu.  İşin en zevkli yanı da; “söylenecek sözü” olan yazarın kaleminden süzülüp kitap olarak okura ulaşan dosyaların bu macerasında içeriği en önce okuma şansına sahip olmakmış.  Kitapları yayına hazırlama çalışmalarına katkı sunarken bunu fark ettim ve çok zevk aldım.  Emek yoldaşlığı yaptığım tüm dostlara sevgiyle… 

M.Turgut GÜLPINAR

Yağmur Yayın Grubu Editörü


Her şey sevgiyle güzel. Kitabı sevmekle başlıyor bu serüven. Yaşam boyu kazanılmış alışkanlıkların en güzellerinden okuma alışkanlığı. Bu serüvenin bir ömür boyu sürmesindeki en önemli etken ise kitapla karşılaşma anından başlayarak güzel seçimlerin yapılmasında gizli. Tam burada da kitabı yazanlar kadar onu okuyucu ile buluşturan yayınevlerinin sorumluluğu başlıyor. Okuma sevgisini kazandıracak ve kitabı sevdirecek eserleri okuyucuya sunma sorumluluğu.

Yağmur Yayın Grubu, bu sorumluluğunun farkında bir yayınevi. Her kitabını önce kendi seviyor sonra sevdiriyor. Yaşamın sürekli değiştiğinin çok farkında ama değişimin gelişimle de gelmesi gerektiğini biliyor. Bu yüzden de sürekli gelişerek değişiyor. Kitap için, okuma aşkı için ama en çok, ÇOCUKLAR İÇİN, Yağmur Yayın Grubu çatısı altında olmaktan çok mutluyum.

Fatma Peşemen Dirican

Yağmur Yayın Grubu Eğitim Koordinatörü

Her şey 2007 yılında , eğitime gönülden bağlı, ticari kaygılardan çok ,çocukların dünyasına nasıl katkı sağlayabilirim bilinciyle yola çıkmış bir idealist yayıncı ile tanışmamla başladı. Dile kolay ,13 yıl geçmiş üstünden… Birbirimize uzattığımız eli hiç bırakmamacasına  yola çıktığımız bu yolculukta, binlerce öğrenciye kaliteli ve hayatına çok faydalı dokunuşlar yapabilmenize vesile olan kitapların dünyasının kapılarını ardına kadar açan Yağmur yayıncılığa şükranlarımı, sevgilerimi sunarım.

Evrim Bayar

İzmir Özel Türk Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü

Yeni Çıkanlar

Yazarlarından Kitaplarımız

Kitapların macerası önce yazarlarıyla başlıyor. Satır satır dokuyorlar adeta. Son noktayı koyduklarında karşılarına geçip bir tabloyu izler gibi izliyorlar. Başkası yazmış gibi sözcük sözcük tekrar okuyorlar. Sonra yayınevi macerası, o ilk baskının kokusunu içine çekiyor tüm ekip heyecanla ve uzun yolculuk için okuyucusu ile buluşuyor kitaplar. Bu heyecan dolu maceranın gözlerdeki ve sözlerdeki heyecanını yazarlarından dinleyin istedik.

Yağmur yayın grubu

Set Kitaplarımız

Okul Listelerimiz

Yazar Söyleşilerimiz